Projekti

Veiksmīgi turpinās dzīvnieku terapijas iekļaušana rehabilitācijas procesā.

 

 

Veiksmīgi turpinās dzīvnieku terapijas iekļaušana rehabilitācijas procesā.

 

Veiksmīgi turpinās kanisterapijas un reitterapijas iekļaušana sociālās rehabilitācijas procesā vardarbībā cietušiem bērniem trīs krīžu centros- „Centrā Valdardze”, krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Talsu novada krīžu centrā. Projekta „Dzīvnieku terapijas iekļaušana vardarbībā cietušo bērnu sociālā rehabilitācijā” (līguma nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/153/034) ietvaros, kanisterapija ir sevi pierādījusi kā darbības veids, ar kuru var veiksmīgi strādāt ar mērķgrupu -  vardarbībā cietušiem bērniem.

Kanisterapija ir metode, kas pastiprina rehabilitācijas efektivitāti, izmantojot speciāli selekcionētu un apmācītu suni, kuru vada kvalificēts speciālists kanisterapijā.

Kanisterapija  palīdz sociālajā rehabilitācijā – risināt problēmas psihiskajā, fiziskajā, intelektuālajā un saskarsmes sfērā.

Kanisterapijas pamatprincipi: kanisterapijā strādā tikai ar pozitīvām metodēm; suni piemeklē klienta problēmai; suns ir motivācija klientam.

Kanisterapijas attīstību Latvijā, speciālistu un suņu terapeitu apmācību veic Latvijas Kinoloģiskā Federācija (LKF). 26.04.2010 gadā LKF noslēdza sadarbības līgumu ar PTK (Polskie Towarzystwo kynoterapeutycne) Polijas kanisterapijas biedrību. Līgums paredz kanisterapijas speciālistu un suņu terapeitu apmācību, terapijas suņu izvēli un sertifikāciju veikt pēc PTK standartiem un rekomendācijām.

Iekļaujot kanisterapiju sociālās rehabilitācijā procesā, projekta ietvaros tiekas darba grupas speciālisti no „Centra Valdardze”, krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Talsu novada krīžu centrs. Tiek izstrādāti, pielāgoti uzdevumi mērķgrupas vajadzībām, apspriestas projekta veiksme un nepieciešamās izmaiņas.

 Projekta realizē „Centrs Valdardze’, sadarbības partneri krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Talsu novada krīžu centrs, EKT Jāšanas skola un mājdzīvnieku parks AS (Norvēģija).

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtteinšteina un Norvēģija. Projekta kopējās izmaksas 102 841,05 EUR. 95% tiek piešķirt no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un 5% no Latvijas valsts budžeta.

 

Komentāri rakstam: Projekti

Piedalies diskusijā

Vārds
Komentārs

Drošības kods