Projekti

Dzīvnieku terapijas iekļaušana rehabilitācijas procesā.

 

 

Dzīvnieku terapijas iekļaušana rehabilitācijas procesā.

 

Projekta „Dzīvnieku terapijas iekļaušana vardarbībā cietušo bērnu sociālā rehabilitācijā” (līguma nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/153/034) ietvaros notiek reitterapijas un  pedagoģiskās jāšanas nodarbībās „Centrā Valdardze”, krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne”.

 Projektā izstrādātās programmas „Dzīvnieku (zirgu un suņu) terapijas programma sociālās rehabilitācijas pasākumu īstenošanai vardarbībā cietušajiem bērniem” īstenošanai  speciālisti no „Centra Valdardze”, krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Talsu novada krīžu centra, tiekoties gan programmas izstrādes posmā, darba grupā,  projekta aktivitātes tika pielāgotas mērķgrupas vajadzībām.

Projektu realizācijas gaitā secināts, ka krīžu centrā atbilstošāka ir pedagoģiskā jāšana (terapijas veids, kurā ar jāšanas palīdzību tiek risinātas garīga un sociāla rakstura problēmas), izmantojot reitterapijas (rehabilitācijas metode, kurā ar jāšanas palīdzību tiek ārstētas fiziska rakstura problēmas) elementus.

Projekta realizē „Centrs Valdardze’, sadarbības partneri krīzes centra ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Talsu novada krīžu centrs, EKT Jāšanas skola un mājdzīvnieku parks AS (Norvēģija).

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtteinšteina un Norvēģija. Projekta kopējās izmaksas 102 841,05 EUR. 95% tiek piešķirt no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un 5% no Latvijas valsts budžeta.

 

Komentāri rakstam: Projekti

Piedalies diskusijā

Vārds
Komentārs

Drošības kods