Pārtikas un higiēnas pakas vistrūcīgākajām personām

Eiropas Atbalsta fonda atbalsta paku izsniegšanas nosacījumi 2018.gadā

 

Eiropas Atbalsta fonda atbalsta paku izsniegšanas nosacījumi 2018.gadā

 

Kopš 2018.gada aprīļa mēnesi ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro, ir pieejami Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti. Tas ļauj atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem.

Šādu palīdzības kārtību nosaka 27. februārī valdībā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020. gada plānošanas periodā" īstenošanu.

Tāpat kā līdz šim, pamats Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai būs pašvaldības sociālā dienesta izsniegta rakstiska izziņa. No šī gada 1. aprīļa maznodrošinātas personas vai ģimenes, kuru vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 188 eiro, turpmāk saņems izziņas ar atzīmi, ka tās atbilst Fonda atbalsta saņemšanas nosacījumiem. 

Maznodrošinātām ģimenēm, kurām izziņa ir izsniegta līdz 2018.gada 1.aprīlim un  tā ir derīga pēc 2018.gada 1.aprīļa, būs nepieciešams atkārtoti vērsties Sociālajā dienestā, lai saņemtu jaunā parauga izziņu ar atzīmi, ka persona var saņemt EAFVP atbalsta komplektus.

Tajā pašā laikā vienkāršoti Fonda atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumi, svītrojot komplektu saņemšanas biežuma ierobežojumu. Paredzēts, ka turpmāk persona vai ģimene, attiecīgās sociālā dienesta izsniegtās izziņas derīguma termiņa laikā varēs saņemt atsevišķus komplektus vai visu pārtikas, higiēnas un saimniecības preču komplektu skaitu uzreiz, nevis vienu komplektu kalendārā mēneša laikā, kā tas bija noteikts iepriekš.

Krīzes centra ģimenēm ar bērniem "Paspārne" atbalsta paku izdales punkta Talsu ielā 39  darba laiks: darba dienās no plkst.10:00 - 12:00

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) atbalsta komplektu izsniegšanas nosacījumi trūcīgām, krīzes situācijā esošām ģimenēm (personām) un maznodrošinātām ģimenēm (personām), ja izziņā ir speciāla atzīme, ka tā atbilst EAFVP atbalsta saņemšanas nosacījumiem:

 

Informatīvais materiāls Eiropas Atbalsta fonda atbalsta paku saņemšanai:  http://www.atbalstapakas.lv/images/files/3PO/infografikas/Inforgrafika_PAKAS_15032018_FINAL.pdf

 

 

Komentāri rakstam: Pārtikas un higiēnas pakas vistrūcīgākajām personām

Piedalies diskusijā

Vārds
Komentārs

Drošības kods