Aktualitātes

Aicinām piedalīties!

 

Krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne” sadarbībā ar Resursu centru sievietēm „Marta” un ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu, kā arī sadarbībā ar reģionālajiem krīžu un palīdzības centriem īsteno projektu „Forums par sievietes drošību Latvijā”.
 

 

Projekta mērķis ir ar plašu publisku diskusiju palīdzību veicināt izmaiņas politikā un likumdošanā, kā arī mainītu attieksmi sabiedrībā, lai efektīvi mazinātu pret sievieti vērsto vardarbību Latvijā.

Pasaulē visvairāk sieviešu vardarbību piedzīvo tieši no sava partnera. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati liecina, ka 70% no pasaulē noslepkavotajām sievietēm ir nogalinājuši viņu vīri vai partneri. Eiropas Padomes statistika rāda, ka no partnera vardarbības cietusi katra 4. sieviete, bet katru gadu no vardarbības savā ģimenē cieš 6 – 10% pasaules sieviešu.

Kaut Latvijā pēdējo gadu laikā ir notikušas vairākas gan publiskas, gan slēgtas diskusijas, kurās vardarbība ģimenē un cilvēku tirdzniecība ir atzītas par nopietnām problēmām, tomēr jūtamas izmaiņas vardarbības ģimenē un cilvēku tirdzniecības upuru aizsardzībā, kā arī vardarbības mazināšanā nav notikušas.

Sadarbībā ar reģionālajām nevalstiskajām organizācijām septembrī un oktobrī notiks 5 publiskas diskusijas Talsos, Ventspilī, Cēsīs, Valmierā un Daugavpilī. Uz diskusijām tiek aicināti gan atbildīgo pašvaldības un valsts institūciju pārstāvji, gan nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Pirmās publiskās diskusijas notiks Kurzemē: 23. septembrī Talsos, 24. - Ventspilī.

Aicinām visus pilsētas iedzīvotājus un viesus piedalīties 24.09.2009., plkst. 17.00 diskusijā un 19.00 brīvdabas kino seansu izrādēs Ventspils Livonijas ordeņa pils muzejā. Diskusiju tēmas būs veltītas diviem izplatītākajiem pret sievieti vērstās vardarbības veidiem: vardarbība ģimenē un cilvēku tirdzniecība.

Pēc diskusijas publisks brīvdabas kino seanss, kurā izrādīs 2 Centra „Marta” veidotas dokumentālas filmas: par vardarbību pret sievieti „Sievas”(rež. K. Želve, mūzika – Baložu pilni pagalmi) un par cilvēku tirdzniecību – „NeStāstāmie stāsti”(rež. A. Priedīte, mūzika - astro’n’out).


Pasākuma organizētāji kino apmeklētājiem piedāvās karstu tēju, kā arī informēs par vardarbības pret sievieti fenomenu un dalīs informatīvus materiālus.